הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה שאי אפשר לסרב 2
 
 

אלבז: למה לא מפנים פסולת / מכתבים למערכת

אלבז לראש העיר: תושבים אחדים פנו אליי והתלוננו על כך שבמקומות אחדים שבהם התקיים ”ביעור חמץ”, נותרה פסולת שרופה שהתושבים לא פינו. מצ”ב צילום של פסולת ”ביעור חמץ” שהושלכה במקרה או שלא במקרה ליד בית חב”ד בעיר

לכלוך בביעור חמץ (צילום: אבי אלבז)

לכבוד  מר חיים ביבס, ראש העיר

מודיעין-מכבים-רעות

מר ביבס שלום,

הנדון:  הסדרת מקומות לקיום מנהגי טרום הפסח

 1. ביום שני (10/04/17) לפני כניסת החג, קיימו תושבים דתיים רבים בעיר את מנהג "ביעור החמץ", במגרשים ציבוריים ריקים.
 2. תושבים אחדים פנו אליי והתלוננו על כך שבמקומות אחדים שבהם התקיים "ביעור חמץ", נותרה פסולת שרופה שהתושבים לא פינו. מצ"ב צילום של פסולת "ביעור חמץ" שהושלכה במקרה או שלא במקרה ליד בית חב"ד בעיר, ולא ידוע אם זה קשור בכלל לבית חב"ד.
 3. תושבת העיר סיפרה ש"המדורות" של שריפת החמץ היו גדולות ועשן עלה לגובה רב. היה קשה להם לנשום בבית, וכל פעם באה משפחה אחרת והדליקה מדורה משלה.
 4. מכיוון שהמנהג הזה ומנהגים אחרים של חג הפסח יתקיימו בכל שנה, אני סבור שהעירייה חייבת לדאוג לארגון מקומות ציבוריים מתאימים שבהם התושבים שחפצים לקיים את מנהג "ביעור חמץ" ומנהגי חג אחרים כגון: הגעלת כלים, אפיית מצות וכו’, יוכלו לעשות זאת במקומות מוסדרים שהעירייה תקצה, כפי שנעשה בארגון מדורות ל"ג בעומר ברחבי העיר.
 5. לפני החג, העירייה תפרסם לתושבי העיר מקומות ולו"ז שבהם יוכלו לקיים את המנהגים לעיל, ולמנוע מצב שבו תושבי העיר יתלוננו על פסולת של שאריות ביעור החמץ, או מטרדים אחרים.
 1. כמו"כ, בכדי לעודד תושבים להגיע למקומות הציבוריים שהעירייה תפרסם, ולתת לפעילות מעט נופך "צבעוני", העירייה תיזום תחרויות שבהם יזכו תושבים בתוארי "המבעיר המצטיין" (ביעור חמץ), "האופה המצטיין" (אפיית מצות), ו"המגעיל המצטיין" (הגעלת כלים)...

בברכה,

אבי אלבז   חבר מועצת העיr uיו"ר מודיעין חופשית