הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
גילה עיני
 
 

מודיעין מחיר מטרה יוצא לדרך עם 98 דירות ראשונות

פרויקט מחיר מטרה בשדרות חשמונאים יוצא לדרך: ביום רביעי הקרוב 152 תפתח ההרשמה להגרלה הראשונה של פרויקט ”מחיר מטרה” עם 98 יחידות דיור. מהן 69   דירות מוזלות ראשונות שיוצאות להגרלה

מחיר מטרה (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

פרויקט מחיר מטרה בשדרות חשמונאים יוצא לדרך: ביום רביעי הקרוב 15/2 תפתח ההרשמה להגרלה הראשונה של פרויקט "מחיר מטרה" עם 69  מתוך 98 יחידות דיור. הדירות המוזלות הראשונות שיוצאות להגרלה, הנבנות ע"י חברת הבנייה "גיא ודורון", יימכרו במחיר של 11.200 שקלים למ"ר.

המשמעות היא שמחיר של דירת 3 חדרים יעמוד סביב מיליון שקלים, מחיר דירת 4 חדרים יעמוד סביב 1.2 מיליון שקלים ודירת 5 חדרים צפויה לעלות כ-1.4 מיליון שקלים- בהתאם לגודלה. ההגרלה תהיה פתוחה עד תאריך 14/3 באמצעות אתר ההגרלות של משרד הבינוי והשיכון ויכולים לקחת בה חלק אנשים המוגדרים "חסרי דירה" ו"משפרי דיור" שהנפיקו תעודת זכאות.

עבור אלה שטרם הנפיקו תעודות זכאות, יתקיים בשבוע הבא יריד הרשמה מיוחד להנפקת תעודות זכאות לפרויקט. את הזכאות ניתן יהיה לקבל במקום למי שיביא את כל המסמכים הנדרשים. זהו היריד הראשון בעיר המיועד למשפרי דיור, וכן ל"חסרי דירה" שלא הצליחו להנפיק תעודת זכאות באמצעות אתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון. נקודת ההרשמה תפעל במשך שלושה ימים במועדון הנוער "הגג האדום" בכניסה לעיר, מאחורי תחנת הדלק דור בין התאריכים 22/2/-24/2, ימי רביעי וחמישי בין השעות 16:00-20:00 ויום שישי בין השעות 8:30-12:30.

את היריד מקיימת עיריית מודיעין מכבים רעות באמצעות מרכז הצעירים יחד עם משרד הבינוי והשיכון וחברות מטעמה המנפיקות זכאות לזוגות צעירים העומדים בקריטריונים על מנת לחסוך לתושבי העיר נסיעה למוקדי שירות בערים אחרות. המארגנים מדגישים כי לא מדובר בהרשמה להגרלות הדירות עצמן, אלא הגשת הבקשה לזכאות למי שלא הצליח להנפיק תעודה באמצעות אתר האינטרנט של משרד הבינוי והשיכון עד היום. מי שיש בידו תעודה בתוקף אינו צריך להגיע ליריד הרישום.
ביריד ההרשמה ימתינו לזוגות הצעירים נציגי שירות של חברות ההרשמה לסיוע מטעם משרד הבינוי והשיכון, שיסייעו וייתנו מענה לכל שאלה וכל בעיה על מנת שתושבי העיר יהיו ערוכים ומוכנים לרישום להגרלות. מומלץ להזמין תור מראש באמצעות מוקדי החברות או אתרי האינטרנט שלהן (לציין יריד הרשמה מודיעין): אלונים: 2850*, מילגם 6078*, עמידר 6266*. עלות הנפקת תעודת זכאות היא 240 שקלים.
ביריד ההרשמה ייכנסו לראשונה משפרי הדיור למעגל המשתתפים בדיור בר-השגה. יש לשים ל כי תעודת זכאות למשפר דיור לא ניתן להפיק באתר האינטרנט, ולמעשה ביריד ההרשמה יוכלו בעלי דירות המעוניינים לעבור לדירה גדולה יותר לקחת חלק בהגרלה. משפר דיור מוגדר כ-"יחיד מעל גיל 35 או תא משפחתי בכל גיל וברשותם דירה אחת במהלך 10 השנים האחרונות אותה הם מתחייבים למכור 12 חודשים מקבלת אישור אכלוס (טופס 4) בדירת מחיר מטרה, או שהייתה בבעלותם דירת מגורים יחידה ב-10 השנים שקדמו לרכישת דירת מחיר מטרה". אין משמעות להכנסה חודשית או שירות צבאי ולאומי בזכאות. מי שיש בידו יותר מדירה אחת אינו יכול להיות זכאי ולהיחשב משפר דיור.
נוסף על פרויקט מחיר מטרה בשדרות חשמונאים, בעוד מספר חודשים תפתח ההגרלה האחרונה של מחיר למשתכן במתכונת הישנה בשכונת הציפורים במודיעין. למעשה זו ההגרלה האחרונה של דיור למשתכן בשכונת הציפורים, כאשר עד היום התקיימו ארבע מתוך חמש ההגרלות. במתכונת הישנה מוצעות 39 דירות מוזלות הנבנות ע"י חברת זילברמניץ, בנות שלושה חדרים בגודל 85 מ"ר שיימכרו במחיר של 785 אלף שקלים.

כל מי שהנפיק תעודת זכאות במתכונת הישנה, בכנס ההסברה הראשון של העירייה בחודש מרץ 2015 או באופן עצמאי, ופג תוקפו עד תאריך 1/8/2016 יכול להאריך את התעודה באופן אוטומטי באתר משרד הבינוי והשיכון או להגיע ליריד ההרשמה. תעודה במתכונת הישנה למי שעומד בקריטריונים תקנה אפשרות להשתתפות גם במחיר מטרה בשדרות חשמונאים וגם בדיור למשתכן בשכונת הציפורים. באתר העירייה מפורטים כל המסלולים, הקריטריונים והמסמכים הנדרשים על מנת להנפיק תעודת זכאות.

ראש העיר, חיים ביבס: "פרויקט מחיר מטרה בשדרות חשמונאים יוצא לדרך ולמעשה מהווה בשורה משמעותית ל-524 משפחות ולצעירים שיכולים לזכות באפשרות לרכישת דירה בעלות הנמוכה בכחצי מיליון שקלים ממחירי השוק כיום ומאפשרת לתושבים רבים ובהם משפחות וזוגות צעירים לבנות את ביתם ועתידם כאן איתנו. אני מזמין את כל מי שעומד בתנאי הזכאות להשתתף בהגרלות ועדיין לא הנפיק את תעודת הזכאות לנצל את היריד להנפיק את התעודה."

חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הצעירים, אלעד שמעונוביץ: "לאחר מאמצים רבים והכנות נפתחת ההגרלה הראשונה של מחיר מטרה. כל מי שהסדיר את זכאותו יכול להיכנס לאתר ההגרלות ולהירשם להגרלה הראשונה. יריד ההרשמה להנפקת זכאות מיועד לשלוש קבוצות אנשים עיקריות: קבוצה ראשונה של חסרי דירה שלא הצליחו להנפיק תעודת זכאות באמצעות אתר האינטרנט של משרד השיכון. קבוצה שנייה של משפרי דיור שיכולים להנפיק תעודת זכאות רק בהגעה פיזית למקום. וקבוצה שלישית של אנשים שעומדים בקריטריונים לזכאות גם במתכונת הישנה בשכונת הציפורים וגם במחיר מטרה בשדרות חשמונאים.

אני יודע שהבירוקרטיה לא פשוטה ואנחנו מקיימים את הרישום בעיר כדי לעשות סדר ולסייע לזוגות הצעירים בתוך כל השאלות והמידע. לכן אני מציע לכל מי שלא הסדיר את מעמדו, ואין בידיו תעודת זכאות וכמובן שעומד בקריטריונים, להגיע ליריד ההרשמה ולהיות מוכן לקראת ההגרלות שייפתחו בחודש הבא".

 

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "מודיעין מחיר מטרה יוצא לדרך עם 98 דירות ראשונות"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

 1. המחירים לא זולים.
  | 21/02/2017
  בהתחשב בעובדה שהאיכלוס בעוד 3 שנים.
 2. 3 חדרים יעלו 1250000
  | 15/02/2017
  למה? בגלל שהקבלן החליט להוסיף מחסן מרפסת ושתי חניות ולהרחיב את הדירה ל100 מטר

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

הנתיב המהיר עמוד