הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

עושה סדר ברחובות: מצלמת גוף  

בעקבות מספר רב של תקריות בין הציבור לבין אנשי חוק כגון: שוטרים, מאבטחים, ופקחי תנועה בשנים האחרונות, מוצאים עצמם אנשי החוק חסרי יכולת להוכיח את צדקתם מול עלילות פורעי החוק. מתוך כך נולד הצורך במצלמות גוף.

מצלמות גוף (צילום: אלי פרידמן)
דוס צמרת

 

 בעקבות מספר רב של תקריות בין הציבור לבין אנשי חוק כגון: שוטרים, מאבטחים, ופקחי תנועה בשנים האחרונות, מוצאים עצמם אנשי החוק חסרי יכולת להוכיח את צדקתם מול עלילות פורעי החוק. מתוך כך נולד הצורך במצלמות גוף.

מצלמת הגוף מאפשרת תיעוד של אירועים בזמן אמת, כאשר המשתמש מפעיל אותה בקלות ובמהירות, לרוב ע״י לחיצת כפתור פשוטה, מה שמאפשר לבעלי תפקידים לתעד את האינטראקציה שלהם עם הציבור במהלך אירועי אמת ובשעת לחץ.

המצלמה ניתנת לנשיאה על הגוף ולרוב מצוידת במעמד תפס (קליפס) אותו ניתן לסובב 360 מעלות לנוחות המשתמש.

 

ללא ספק, מצלמות הגוף מספקות הרגשת הגנה לשוטרים עצמם במקרים של תלונת שווא ע״י אזרחים בעניין תקיפה. במקרה כזה ניתן להוכיח בבית המשפט אם אכן אירעו האירועים כפי שטען האזרח המתלונן, באמצעות ההקלטה שתועדה במצלמת הגוף.

 

מצלמת הגוף הוכחה גם כדרך יעילה לפיקוח על התנהגות השוטרים עצמם. השוטרים מודעים לכך שהתנהגותם ותגובתם מתועדות בזמן אירוע אמת, לכן עליהם לשקול היטב את דרך התגובה בה ינקטו. שימוש במצלמות גוף מפחית אם כן את השימוש בכוח ע״י שוטרים, מאבטחים ובעלי תפקידים דומים.

 

להלן מעט נתונים טכניים מומלצים לבחירת מצלמות גוף:

 

* הקלטה באיכות Full HD ברזולוציה 1080 פיקסל

* רגישות גבוהה לצילום בלילה

* הפעלה פשוטה ומהירה בזמן אירוע אמת 

* חתימת תאריך ושעה

* קליפס המסתובב 360 מעלות

* עדשה עם זווית רחבה

* עמידות לגשם

לאור הדרישה הרבה למצלמות גוף בשנים האחרונות תחום זה התפתח וכיום קיימים עשרות דגמים המציעים תכונות שונות במחירים המתאימים לכל כיס.
אנו ממליצים לבצע סקר שוק בהתאם לצרכים שלכם ממצלמת הגוף, לאחר מכן תהליך הרכישה פשוט שכן, כיום ניתן להשיג מגוון רחב של מצלמות גוף במרבית חנויות צילום בכל חלקי הארץ.

 

להלן מאמר בנושא פרויקט מצלמות גוף לשוטרים כפי שפורסם באתר משטרת ישראל:

https://www.police.gov.il/articlePage.aspx?aid=5592