הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

הגיע יום התשלום

במכבים ורעות רצו להמשיך ולקיים את המחסומים על כביש 11-12. עכשיו הגיע החשבון לתשלום. קוראים לו "מס מחסומים"

המחסום בכביש 11 (צילום: מנחם בנטוב)
גילה עיני

 

תושבי רעות ומכבים קיבלו השבוע את שוברי התשלום ל"מס מחסומים". המס מוטל רטרואקטיבית מחודש פברואר 2008.

מדובר בתשלום של 20 שקל לחודש שייגבה לשם אחזקת המחסומים שהוצבו על כביש 11-12. כזכור, במשאל שנערך על ידי מנהלת הרובע השיב רוב מוחלט של תושבי רובע מכבים-רעות כי ברצונו להמשיך ולקיים את המחסומים.

שובר התשלום שנשלח השבוע הוא על סך 60 שקלים והתושבים התבקשו במכתב שצורף לשובר לחתום על הוראת קבע לתשלום בבנק, יחד עם הוראת הקבע לתשלומי הארנונה העירונית.

במקביל, נשלח גם דף עדכון לתושבים המפרט את פעילות המנהלת בתקופה האחרונה. במסגרת זו נמסר כי בימים אלו מתבצע מיפוי של כל הגינות ברחבי מכבים-רעות לשם טיפוחם ושיפוצם. בינתיים, מתחילת השנה, יש לרעות ולמכבים קבלני גינון נפרדים: ברעות "פוש גינון" ובמכבים "גינון ברוך".

עוד נמסר כי נבחנת האפשרות לשדרג את המרכז המסחרי "רננים" שבמכבים, ע"י הוספת קומה נוספת (שלישית), למרכז. כדי לממש את התכנית יש לבצע שינויי תכנון בזכויות הבניה ובפתרון להרחבת מקומות החניה.

 
 
לשכת המסחר מודיעין
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הגיע יום התשלום"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. מס מחסומים
  | 15/04/2008
  ראשית רצוי להבהיר כי המשאל שנערך לא כלל אף אחד ממכרי ברחבי מכבים רעות. כשאתם מפרסמים זאת כדאי שתבררו מי ערך את המשאל ובקרב מי וכמה אנשים. לענין גובה המס: חשבון פשוט של כל בוגר כתה א-ב מלמד כי 20 ש”ח לחודש כפול מס’ בתי אב במכבים רעות 2000 (המספר גבוה יותר אבל לא נהיה קטנוניים) = סה”כ 40,000 ש”ח לחודש. אם נקח 2 מאבטחים שיעמדו ליד הבית שלי במשך חודש ימים 24 שעות, האם זה יהיה שכרם? ברור שלא. דבר נוסף, מדברי הכותב ניכר כי הינך תושב מודיעין כי בדריך פנית ”אלינו” תושבי מכבים רעות שרוצים להנציח את המחסומים: עצם הכניסה ”שלכם” דרך ”פירצה” או שער מאולתר מאחורי רחוב שגיא (ליד הכיכר בשבטי ישראל) מעידה כי לא יעזרו לנו שום מחסומים. לא שיש לי התנגדות לכך, להיפך, בבקרים אני רואה הורים מביאים את ילדיהם למעון עומרים ונאלצים להשאיר את רכבם ולעבור את הדרך עד למעון ברגל, עם עגלת תינוק ואף תאומים, בימים גשומים. אז כל מפרסם דעה צריך לחשוב היטב ולשקול את דבריו, אלא אם כן הם אמורים לשרת אותו או את שולחו.
 2. כך חושבים בצבא
  | 14/04/2008
  אם זו דרך קבלת ההחלטות ודרך החשיבה של בכירי צה”ל ומערכת הבטחון, מה הפלא שהגענו להתרסקות ולתוצאות של מלחמת לבנון השניה?!
 3. מי שחמור.....
  | 14/04/2008
  חחחח על זה נאמר: מי שחמור, שיאכל קש. לתושבי מכבים ורעות, רציתם מחסומים, עכשיו תשלמו! הרי לכולכם ברור שהמחסומים הללו הם מראית עין בלבד של בטחון. אבל אם אתם מוכנים לשלם על חלומות- שיבושם לכם. רק לצורך הדיון: תחשבו מה ניתן היה לעשות עם למעלה מ-50 אלף שקלים בכל חודש? אם בעזרה למעוטי יכולת בעיר ואם בשיפור אמיתי של איכות חייכם. תחשבו על זה... ובינתיים אל תשכחו לרוץ לבנק ולשלם. אופססס אולי עדיף בהוראת קבע?!
 4. מה יקרה אם לא ישלמו ?
  | 14/04/2008
  כמה זמן העירייה תסבסד את המחסומים והאם יחזירו את הכסף למי שישלם אם לא תהיה גבייה מספקת ?
b,h