הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

הרב צ’קוטאי נחקר במשטרת תל-אביב

הרב של מודיעין מכבים רעות, הרב צ'קוטאי, זומן הבוקר למתן עדות במשטרת תל אביב בתיק החקירה המתנהל נגד הרב דוד יפרח החשוד בהטרדה מינית

הרב צקוטאי (צילום: מנחם בנטוב)
דוס צמרת

 

הבוקר, ה', זומן הרב של מודיעין מכבים רעות, הרב צ'קוטאי, למשטרת ת"א לחקירה ומתן עדות בתיק הטרדה מינית שמתנהל במשטרת ת"א. מדובר במסירת עדות בענינו של הרב דוד יפרח, לשעבר יו"ר ש"ס בהסתדרות וראש אגף הרווחה בארגון העובדים.

הרב יפרח, השעה את עצמו מתפקידיו בהסתדרות לפני מספר חודשים, עם פתיחת חקירה פנימית כנגדו במקום העבודה, בשל תלונה שהגישה עובדת בהסתדרות, על הטרדה מינית אותה ביצע בה במשרדו. התלונה הוגשה אנונימית אל היועץ המשפטי של ההסתדרות, עו"ד אלון לוין.

דוד יפרח עוכב לחקירה בעניין זה ובשל 3 תלונות דומות נוספות, הבוקר במשטרת ת"א, ובמקביל זומן גם הרב צ'קוטאי למתן עדות בעניינו של הרב יפרח.

נודע כי החקירה עסקה במידת הכרותו של צ'קוטאי את הרב יפרח, שכן במהלך השנים 2001-2003 הוא עבד במשרה חלקית גם בלשכת הרבנות בהסתדרות.

לדבריו, "זומנתי למתן עדות בעניינו של הרב יפרח. נתתי עדות ועניתי על כל השאלות שנשאלתי. בתום פחות משעה נסעתי לביתי.

ממשטרת מחוז ת"א נמסר כי הרב לא נעצר, אלא זומן לחקירה ולמתן עדות בלבד. עוד נמסר כי בתום החקירה שוחרר הרב לביתו.

ממקורות המיודעים לפרשה נמסר כי מדובר בתיק שהולך ומתפתח במהירות. אין זה מן הנמנע שבכירים נוספים יזומנו לחקירה במשטרה, בהם יו"ר ההסתדרות עופר עיני כמו גם השר אלי ישי.

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הרב צ’קוטאי נחקר במשטרת תל-אביב"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. הכל פוליטיקה
  | 22/02/2008
  בדיקה מקיפה של הפרטים מלמדת שהמידע בדבר מעורבותו של הרב ציקוטאי ב”שיבוש הליכי חקירה”, באה ממקור אחד בלבד: כתבת הרדיו שפרסמה זאת ראשונה ביום ה’ בצהריים. כל האחרים שטוענים כי הרב נחשד בכך, העתיקו או ציטטו אותה- כי אף הודעת דוברות רשמית לא יצאה ממשטרת ישראל בנושא זה ובודאי שלא בנוסח הזה. מה שככל הנראה עולה זה שהיה כאן ספין פוליטי. נזכיר: איחוד הרשויות המתוכנן-בוטל, ועל כן מלחמת הרבנים במודיעין מתחדדת עוד יותר. לא צריך להיות בלש מדופלם כדי להבין ש”ההדלפה” לכתבת הרדיו ושכל הפרסומים המקומיים והארציים, הזדרזו לפרסם באותיות לא מדוייקות, שרתו את מזימותיהם הפויטיות של תומכי רב כזה או אחר. זה כל כךברור שמגוחך לראות איך עיתונאים ותיקים לכאורה נפלו בפח כה בולט.
 2. פרסום לא מדויק ופוגע
  | 21/02/2008
  הפרסום היה שכבוד הרב נעצר ושוחרר בערבות דבר שלא היה .וכך פוגעים בשמו הטוב של הרב . ראוי היה שהכתבת ברדיו היתה פונה לכבוד הרב לבדוק את הספין המשטרתי.
 3. אל חובש הכיפה
  | 21/02/2008
  הערתך נכונה ומקובלת, אלא שבמהלך נסיונותי לברר בדיוק האם מדובר במתן עדות בלבד או בחקירה, התברר שהתשובה אינה כה פשוטה. העדפתי להשתמש במושג ”חקירה” משום שהרב יעקב צ’קוטאי עשה בעצמו את השימוש במילה זו, לאחר ששוחחתי עימו באופן אישי והוא שהעדיף את המונח הזה, כמו גם דוברת משטרת ת”א.
 4. עייות מוחלט
  | 21/02/2008
  הבחירה שלכם להשתמש במונח נחקר במקום נתן עדות,שזה קרוב יותר למה שהשתמע מהידיעה, הינה קלוקלת ומחפשת רייטניג. מה היה קורה לכם לא כתבתם שהרב ציקטאי נתן עדות. זה נשמע ומצטלצל אחרת וגם נכון. לא לעניין עורך אתר נכבד.
b,h