הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
 • M-עבור לתוכן העמוד
 • H-עמוד הבית
 • F-פורום
 • B-אודות
 • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

סערה סביב הקצאת קרקע לביה’’ס למען אחי

תושבים מקייזר מתנגדים להקמת בית הספר התורני בשכונה ודורשים לבטל את ההחלטה. נציג ההורים של בית הספר: "דמגוגיה זולה שנועדה ליצור פירוד"

דוס צמרת

 

בעקבות אישור מועצת העיר להשכרת קרקע באופן זמני בשכונת קייזר לקרוואנים לבית הספר למען אחי הוקם בשכונה מטה מאבק לביטול ההקצאה.

השבוע פנה ראש מטה המאבק, שרון מעוז, לחברי המועצה ודרש מהם לבטל את ההחלטה לאלתר.

במכתבו מציין מעוז בין היתר כי תושבים בשכונה דתיים וחילונים מתנגדים בתוקף להקמת בית הספר התורני למען אחי או להצבת קרוואנים בשכונה. "בית הספר אינו משרת אף תושב בשכונה ולפי ידיעתנו מרבית תלמידיו מגיעים מהיישוב חשמונאים ולא ממודיעין. הקמת בית הספר תיצור עומס תחבורתי בשכונה ובאה על חשבון בית ספר ממלכתי דתי שתוכנן מלכתחילה לטובת תושבי השכונה."

עוד כותב מעוז: "הקמת בית ספר חרדי עלולה להבריח תושבים חילוניים ודתיים ציוניים מהשכונה ובעתיד אף לגרום לחיכוכים עם ציבור חרדי שיגיע למקום. הקמת בית ספר חרדי מהווה תקיעת יתד ראשונה של חרדים בעיר ותקיעת סכין חדה וארוכה בליבה של אוכלוסייה חילונית-דתית ציונית שמאמינה בפלורליזם, סובלנות, דמוקרטיה וציונות. תושבי קייזר דורשים שהחלטת מועצת העיר תבוטל לאלתר כבר בישיבת ההנהלה הקרובה ולא נפעל בכל האמצעים העומדים לרשותנו לשנות את רוע הגזירה."

תהליך הקצאת הקרקע להצבת הקרוואנים של בית הספר דרוש עדיין חתימת הסכם בין בית הספר לעיריה שכולל מועד פינוי וכן על בית הספר להגיש תוכניות ולקבל היתר בנייה.

ברוך בוכניק, נציג ההורים של ביה"ס התורני למען אחי אומר כי היום, ד', אמורה להתקיים פגישה של נציגי ההורים עם מנכ"ל העירייה כדי לנסות לקדם את עניין חתימת החוזה.

בתחילת שנת הלימודים הפגינו ההורים של בית הספר בדרישה לקבל מבנה קבע לילדיהם שלומדים כבר 4 שנים בכיתות זמניות בליגד סנטר. בוכניק אומר כי בית הספר קיבל את אישור משרד החינוך כבר בשנה שעברה לפעול במסגרת מוכר שאינו רשמי ועומד בכללים.

בהתייחסותו לפעילות מטה המאבק בקייזר אומר בוכניק: "אני מצר על חוסר סובלנות שנובע מאי ידיעה של מהות בית הספר ותכניו. בית הספר הוא תורני ומחנך ומלמד את מקצועות הליבה. חשוב לציין שעיריית מודיעין מארחת ילדים תושבי חוץ חילונים בכל המוסדות וחבל שיוצרים כאן דמגוגיה זולה שנועדה ליצור פירוד בין תושבי העיר."

ואילו ראש העיר מסתבר לא תמך בהקצאת הקרקע אבל פעל על פי משמעת קואליציונית. בתגובה הודיע השבוע ספקטור: "ועדת ההנהלה של מועצת העיר, דנה בנושא מציאת פתרון זמני בלבד, והשכרת קרקע באופן זמני, להצבת מבנים יבילים של ביה"ס למען אחי, מאחר ואין לתלמידי בית הספר די מקום במבנה הנוכחי שבו הוא פועל."

"בישיבת ההנהלה, הבעתי את דעתי האישית, והצבעתי נגד הצעה זו, מאחר וסברתי כי בית הספר פועל לאורך כל הדרך שלא על פי תקנוני העירייה, ללא רשיון קבוע ממשרד החינוך, ויותר ממחצית התלמידים הלומדים בו, מגיעים מחוץ לעיר."

"עם זאת, היה רוב לחברי ההנהלה שהצביעו בעד השכרת הקרקע. כחבר קואליציה, אני מחויב להצביע בישיבות המועצה על פי החלטות ועדת ההנהלה, וכך עשיתי. ולכן, אף על פי שבהנהלה הצבעתי נגד הנושא, על פי שיקול דעתי האישי, בישיבת המועצה הייתי מחויב להצביע בעד. זו מהותה של הדמוקרטיה, המאפשרת לנציגי ציבור, הנבחרים ע"י הציבור, לקבוע סדר יום ברשויות מקומיות."

 
 
לשכת המסחר מודיעין
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "סערה סביב הקצאת קרקע לביה’’ס למען אחי"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

 1. לא הצבעתם ”שינוי” בבחירות האחרונות - אכלנו אותה
  | 16/11/2007
  אולי לקראת הבחירות הקרובות יהיה לתושבי העיר שכל להצביע בעד תנועה - לאו דווקא שינוי - שתדאג שהעיר הזו לא תהפוך לבית שמש בעוד עשור, עשור וחצי.
 2. מגוחך
  | 15/11/2007
  כל הדיון מגוחך (ועוד במאה ה- 21). מישהו מוכן להביא לי הוכחה אמפירית לקיומו של אל ? על מה אתם מדברים למען השם ?
 3. אפשר להגיד את זה אחרת
  | 14/11/2007
  מי שמקים בית ספר חרדי בלב שכונה חילונית שלא תשלח לשם את ילדיה כמוהו כמי ששם בד אדום מול שור. אז רצוי שחברי המועצה יחזרו בהם ויפה שעה אחת קודם.
 4. תגובה ל 3
  | 14/11/2007
  אני מאוד אוהב סובלנות חד צדדית. אנחנו צריכים להיות סובלניים כלפי האחרים - מקובל עלי. אבל בואו ננסה לעשות את זה הפוך - נקים בית ספר חילוני אצל השכנים במודיעין עילית, שרוב התלמידים שלו לא יתגוררו במודיעין עילית. מה דעתך ? הרעיון כפי שהצגתי כאן יתפס בתור פרובוקצייה ואין סיכוי שהוא יתקבל. ולכן גם הרעיון המקורי לא צריך להתקבל
 5. ספקטור - נראה אותך מקים בי”ס תורני במכבים
  | 14/11/2007
  רוצים לחזור לימי עיר חופשית? אין בעיה. 7 מנדטים בבחירות הבאות.
 6. ל-4
  | 14/11/2007
  למגיב 4, תודה על הערתך. מחקנו משפטים בתגובה שהיו עשויים להתפרש כהסתה. עם זאת, למרות הסגנון הבוטה, השארנו את שאר הדברים, למרות שסגנונם אינו לטעמנו. מערכת mcity.
 7. כנסו ל”מודיעין ווטש” שם מתקיים דיון בנושא זה בדיוק
  | 14/11/2007
  עם תושבי שכונת קייזר, יו”ר וועד ההורים של ביה”ס ברוך בוחניק וחבר המועצה עופר גלנץ. http://watch.modiin.us
 8. האם MCITY לוקחים אחריות משפטית על הסתה באתר שלהם? (תגובה 1)
  | 14/11/2007
  כאתר שמכבד את עצמו, הייתי מצפה לסינון הודעות הסתה. אז כנראה האתר מוכן לשאת באחריות המשפטית לתוכן שמפורסם בתגובה מספר 1.
 9. תגובה ל 1
  | 14/11/2007
  מהיכן נובעת שנאת החינם הזו? אני מכיר כמה משפחות ממודיעין, שילדיהן לומדות בבית ספר זה. המדובר במשפחות איכותיות, בעלות ערכים גבוהים שלא מפריעות לאף חילוני ולא כופות את הדת על אף אחד. האבות שרתו בצבא ביחידות לוחמות ועושים מילואים ( בניגוד להרבה אזרחים ”טובים” לתפיסתך) כך שאני לא מבין מדוע לשנוא מבלי להכיר. מעט סובלנות לא תזיק. נ.ב. - ילדי לומדים בבית ספר ממלכתי.
 10. תגובה ל1
  | 14/11/2007
  גם אני נגד הקצאה זו אבל עדיין מה שכתבת הוא חמור ביותר וגם לא נכון. בבית הספר שהינו ”תורני” לומדים כ100 תלמידים ממודיעין (חלקם אפילו משכונת קייזר) ועוד כ150 תלמידים מחשמונאים. כידוע אין חרדים במודיעין ולכן כל 100 התלמידים הינם דתיים לאומיים שמעוניינים בחינוך תורני יותר - זכותם. (כמובן לא על חשבון אף אחד אחר ובמקרה הזה על חשבון בית ספר ממ”ד)
 11. חפציבה
  | 14/11/2007
  למה להשחיר ולהאפיל את פני העיר. שילכו מוכי החושך האלה לקריית ספר. יש שם מלא מקום פנוי של חברת חפציבה (מעבר לקו הירוק). שילכו שם וישארו שם... (משפט שנמחק ע"י המערכת). הם לא ממודיעין, אז שגם לא יגיעו אליה. כוחות האופל - נמאסתם !!!!... (הערה שנמחקה ע"י המערכת)
לשכת המסחר מודיעין
הנתיב המהיר עמוד