הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

ספקטור נוזף במשטרה

לספקטור יש השגות מהחלטת המשטרה בענין השיטור הקהילתי במכבים-רעות. מבקש ממפקד המחוז "לשתף את קברניטי העיר"

ספקטור (צילום: מנחם בנטוב)
גילה עיני

 

בשבוע שעבר, שלח ראש העיר משה ספקטור, מכתב למפקד מחוז המרכז במשטרת ישראל, ניצב ניסים מור, בו הוא מבקש ממנו כי ישקול שנית את ההחלטה לסיים את תפקיד השוטר הקהילתי במכבים וברעות, וימצא פתרון שישאיר את השוטר ביישוב.

ראש העיר אף ציין כי "בכל הקשור לשיטור קהילתי, מן הראוי היה לשתף את קברניטי העיר, שיש להם השגות והתייחסות לכל מה שקשור לנושא, ולא לקבל החלטה חד צדדית".

עוד כתב ספקטור במכתבו, כי מיום הקמתה של העיר מודיעין, הוחלט להציב שוטר קהילתי במכבים-רעות, וכי השוטרים הקהילתיים שהוצבו היוו מרכיב חשוב במרקם החברתי ביטחוני ביישוב. בנוסף ציין כי מיקום מכבים על קו התפר, חייב התקנת גדר חשמלית מרתיעה בין היישוב לבין בית סירא, וגידורה של רעות. "הצבת המחסום בכניסה ליישובים והצבת שוטר קהילתי שבזכותו גויסו עשרות רבות של מתנדבים, תרמה תרומה מכרעת לכך שרמת הפשיעה ירדה פלאים, למרות מיקומם של היישובים".

כמו כן הבהיר כי "השוטר הקהילתי לא התרכז בנושא הפלילי בלבד, אלא היה מעורב בכל תחומי החיים: מניעת ונדליזם במוסדות החינוך, מעורבות בתחומי הבטיחות בדרכים בבתי הספר ובגני הילדים. השוטר שימש "תחנת משטרה ניידת" לכל התושבים בכל התחומים".

ראש העיר הדגיש כי "שיטת כיבוי השריפות אינה נותנת מענה ופתרון נכון להורדת הפשיעה. היכן שאין פשיעה, צריך לשמר את ה"אין". כשהפשיעה תתחדש, יהיה קשה ביותר למגר אותה. התהליך שבוצע אינו תהליך נכון, והוא יגרום להעלאת רמת הפשיעה בכל העיר, ולא להורדתה".