הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
הצעה
 
 

סוכל פיגוע תופת בבית כנסת במודיעין

נעצרה חוליית מחבלים אשר תכננה לבצע פיגוע תופת בבית כנסת במודיעין. התראה לבתי הכנסת בדבר הכוונה לביצוע הפיגוע נמסרה עוד בפברואר השנה

פיצוץ (צילום: מנחם בנטוב)

 

נחשפה חוליית מחבלים שתכננה בין השאר לפוצץ בית כנסת במודיעין. בחוליה היו 12 פעילים כולם חברי ארגון החזית העממית לשחרור פלסטין.

התארגנוות החולייה ופעילותה היו בכפר דורא שבדרום הר חברון. החוליה הופעלה והוכוונה על ידי פעילי הארגון מעזה. בחקירת העצורים האחרונים עלה כי אחד מחבריה עבד באתר בנייה סמוך לבית הכנסת בעיר מודיעין, שם עלה בו הרעיון לביצוע הפיגוע.

בנוסף, תכננו חברי החוליה לבצע חטיפת אזרחים אמריקנים, כקלף מיקוח לשחרורו של מזכ"ל האירגון, אחמד סאדאת, הכלוא בישראל.

ניסיון כושל למימוש חטיפה שכזו בוצע על ידם לפני כשנה, התייר האמריקאי הבריח את החוטפים בצעקותיו. כמו כן תוכנו על ידם פיגועי ירי, הנחת מטעני חבלה וביצוע פיגועי דקירה.

בפברואר השנה נעצר רמזי חסן חסין שראונה, פעיל חזית עממית מהכפר דורא שבהר חברון, רמזי, הוא שחשף במהלך חקירתו בשב"כ את פעילות חוליית החזית העממית.

שראונה הודה בחקירתו כי נמצא בקשר עם פעילי חזית עממית בכירים מרצועת עזה, אשר מסרו לו כי בכוונתם להקים חוליות חזית עממית בשכם ובג'נין וכי ברצונם שהוא יקים חולייה באזור חברון.

בהמשך, ביקשו הפעילים ברצועה משראונה לגייס מפגע לטובת ביצוע פיגוע התאבדות בישראל ומסרו כי מעוניינים שהפיגוע יתבצע בבית כנסת "כנקמה על פעולות היהודים בהר הבית".

שראונה, אשר עבד ללא אישור באתר בניה במודיעין הממוקם סמוך לבית כנסת בעיר, ביקש אישור מהפעילים לבצע את הפיגוע בבית כנסת זה, אותו הכיר על רקע עבודתו באזור.

בחקירתו ציין שראונה כי בסופו של דבר, תכנן לפוצץ את בית הכנסת במודיעין כשהוא ריק מאנשים ולהימלט לכיוון רמאללה. לשם הוצאה לפועל של תוכניתו ביצע אף סיור מקדים בבית הכנסת.

נזכיר כי התראה חמה בדבר הכוונה לפגע בבית כנסת בעיר הועברה בפברואר השנה, לידיעת גבאי בתי הכנסת בעיר. בהמשך, נערכו שיחות ופעילויות של המשטרה ומערכת הבטחון במודיעין גם עם קהל המתפללים בבתי הכנסת שהתבקשו לפקוח עין ולהיזהר.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "סוכל פיגוע תופת בבית כנסת במודיעין"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

  1. אוי יו יוייי
    | 21/06/2007
    ממש מפתיע. ועל עשרות ומאות השב\”חים שמסתובבים ומתגוררים בעיר ללא מפריע שמעתם ? ועל פועלי הגינון שעושים עבודות בביה\”ס ניצנים שמעתם. ועל כל קבלני ההסעות היהודים המכולבים ב-443 שמעתם ? אלה שעושים רווח מהסעתם של כל בני הכפרים שמצפון למודיעין לתוך העיר ולתוך ישראל. על כל אלה שגלחו לכם את הרכבים והאופניים ונוסעים בהם כל יום בשעה שש בבוקר מכיוון בית סירא דרך קן הצופים השרוף שמעתם. ועל כל אלה שיודעים בדיוק מי גר איפה ומתי הוא מפנה את הדירה וכן את לוחות הזמנים המדוייקים של פעילות בתי הספר וגני הילדים. בקיצור, תפסיקו להתמם ולהירדם !!! תוכניות הפעולה מן הסתם מחכות לשעת הכושר ודמכם ודם ילדיכם יהיה הפקר.
הנתיב המהיר עמוד
הנתיב המהיר עמוד