הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
גילה עיני
 
 

איך מקרבים בין אחים? / לוטן מגר

עידית ממודיעין שאלה את היועצת המשפחתית, לוטן מגר: ”איך אפשר לקרב בין אחים בנים בני 13,15 שלא מסתדרים בניהם בכלל?” לתשובתה כנסו.

לוטן מגר (צילום: לשכת הדוברות)

 

לקרב בין אחים

השואלת עידית ממודיעין

איך אפשר לקרב בין אחים בנים בני 13,15 שלא מסתדרים בניהם בכלל. הם כל הזמן רבים על כל שטות ולא מבלים בכלל ביחד. הם לומדים בבתי ספר שונים עם חוג חברים שונה ושניהם מוצלחים בלימודים ועם החברים. יש להם אחות גדולה בת 17 איתה הם מסתדרים יפה. תודה.

תשובת המומחית:

שלום עידית,

את מתארת מצב בעצם שאינו זר בקרב משפחות רבות, במיוחד כאשר פער הגילאים קטן. קיימות סיבות רבות לריבים בין אחים ולכן כדאי לברר מדוע הם לא מסתדרים.  מה הכוונה ב" רבים על כל שטות"? האם יש מצב או זמן בו הם מסתדרים טוב? כדאי קודם כל להבין זאת לעומק ומשם להתקדם. דרך ההבנה של התמונה כולה תוכלו להתחיל בתהליך חיזוק הקשר. 

כדי לעשות זאת ניתן לחשוב על בילוי שיכול להתאים רק לשניהם או בכלל לכל המשפחה יחד. פעולות שהם יכולים לבצע יחד מבלי לעורר ריב. תעודדו אותם לשמור על קשר טוב בדומה לקשרים הטובים שהם יוצרים במשפחה (כמו עם האחות) ונסו לא ללחוץ יותר מדי כדי לא לגרום לתוצאה הפוכה. זכרי כי הם בגיל ההתבגרות ודינימיקה משתנה, וייתכן כי זהו שלב במערכת היחסים שעליהם לעבור כמו כל האחים. עם ההכוונה הנכונה של ההורים הם יתגברו על כך וימצאו את דרך התקשורת המתאימה להם.

 

בהצלחה!

לוטן מגר, יעוץ משפחתי

טלפון -089724114

lotanmager@gmail.com

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "איך מקרבים בין אחים? / לוטן מגר"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

היכל התרבות
הנתיב המהיר עמוד