הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

מקום שמיני לבנות נבחרת הכדורשת

בסוף השבוע האחרון נערך, לראשונה בהיסטוריה, טורניר כדורשת בינלאומי במסגרת משחקי המכביה ה-20. בטורניר לקחו חלק 48 נבחרות מהארץ ומחו”ל ובהן גם נבחרת הכדורשת של מודיעין מכבים רעות, שסיימה את התחרות במקום השמיני.

 | 09/07/2017
facebook share
Twitter
מקום שמיני לבנות נבחרת הכדורשת במכביה ה-20 (צילום: עיריית מודיעין)
גילה עיני

 

בסוף השבוע האחרון נערך, לראשונה בהיסטוריה, טורניר כדורשת בינלאומי במסגרת משחקי המכביה ה-20. בטורניר לקחו חלק 48 נבחרות מהארץ ומחו"ל ובהן גם נבחרת הכדורשת של מודיעין מכבים רעות, שסיימה את התחרות במקום השמיני.

 מאות שחקניות כדורשת השתתפו ביום חמישי האחרון בשלב הראשון של טורניר הכדורשת הבינלאומי שנערך לראשונה בסימן המכביה ה-20. השלב הראשון של התחרות התקיים במקביל בשלושה מחוזות (צפון, דרום ומרכז) כאשר נבחרת הכדורשת של מודיעין מכבים רעות, שהשתייכה למחוז דרום, נפגשה על הפרקט שבאולם מקיף ח’ באשדוד, עם הנבחרות מאשדוד, גדרה, לוד ויואב.

 הנבחרת, שהוקמה במיוחד עבור משחקי המכביה ה-20, מורכבת מ–14 נשים, תושבות העיר, המשחקות בליגה המקומית של העיר ועברו את המיונים לנבחרת. כשהן מחוזקות בצוות המאמנות, דפנה יאיר ואורלי כהן, שנבחרו במיוחד לאימון הנבחרת, יחד עם רכזת הנבחרת, טלי משה והקפטנית מרטין חמי, הן קיימו בחודשיים שקדמו לטורניר אימונים פעמיים בשבוע בהן עבדו על שיפור מקצועי, יצירת  טכניקה וסינרגיה קבוצתית בין השחקניות

למשחק הראשון מול אשדוד הגיעו השחקניות המודיעיניות נחושות והצליחו במשחק צמוד לנצח בשתי המערכות ולסיים בתוצאה 0:2, גם המשחק שנערך מול גדרה באותו היום הסתיים בתוצאה זהה והבנות סיימו את היום הראשון של הטורניר בחגיגות ופתיחת שמפנייה על ההישג. יום למחרת, נפגשו הבנות באותו אולם עם הנבחרת של בנות לוד. כשברקע קהל מודיעיני רב, שהגיע לעודד, הצליחו הבנות לנצח גם את המשחק הזה בתוצאה 0:2 ומשם עלו לגמר המוקדמות מול הנבחרת של יואב. בתום משחק צמוד ומותח הצליחו הבנות להשיג יתרון גם מול יואב, חתמו את המשחק לאחר 2 מערכות מוצלחות בתוצאה 0:2 וזכו להיכלל בשמינייה המובילה של משחקי הגמר, יחד עם הנבחרות מגן יבנה, דרום השרון, כפר סבא, הוד השרון, קריית אתא, חיפה וקריית מוצקין.

 מלאות באדרנלין בזכות הניצחונות שהשיגו עד לשלב זה, עלו הבנות על ההסעה בבוקר יום שבת מבניין העירייה לכיוון וינגייט, שם נערכו משחקי הגמר. עם הגעתן לוינגייט הן התמלאו התרגשות לנוכח דגלי המכביה ואיגוד הכדורשת, שהיו פרוסים בכל המקום ותרמו לאווירה החגיגית של האירוע.

 במקום נערך טקס פתיחה במסגרתו הציגו את הקבוצות ויחד הם קיבלו בשירים וריקודים את הקבוצות שהגיעו היישר מבוסטון, אטלנטה וסן חוזה שבקליפורניה.

 מי שהצליחו לעצור את רצף הניצחונות של הנבחרת המודיעיניות, היו בנות נבחרת הוד השרון ששחקניותיה משחקות בליגת העל של האיגוד. במשחק בן שלוש מערכות, לאחר ניצחון לכל אחת מהקבוצות, הצליחו הבנות של הוד השרון להשיג יתרון קל במערכה השלישית והמכריעה וניצחו את המשחק בתוצאה 12:15. שני משחקים נוספים מול הנבחרות של קריית אתא וקריית מוצקין, שהסתיימו בהפסדים זהים 27:25 לנבחרות המתחרות, הביאו את הנבחרת המודיעינית למקום השמיני והמכובד.

 רכזת הנבחרת, טלי משה: "עברנו במשך שלושה ימים חוויה עוצמתית של פעם בחיים עם קבוצת בנות מדהימה שהפגינו עבודת צוות נפלאה. זה לא מובן מאליו להגיע למקום 8 מתוך 48 וזה היה כבוד גדול עבורנו לייצג את העיר שלנו. זו הזדמנות להודות לעירייה ולעמותת סחלבים שאפשרו לנו לקחת חלק בחוויה הזאת ודאגו לנו למאמנות מדהימות שלקחו על עצמן תוך חודש וחצי להקים קבוצה שלא רגילה להתאמן יחד והצליחו להגיע איתנו להישגים מדהימים. תודה למעודדים ולמעודדות– חברות, משפחה והילדים שבאו לפרגן ותפסו חצי אולם ולא הפסיקו לעודד במשך שלושה ימים רצופים, תודה לקפטנית הנבחרת מרטין ולכל אחת ואחת מהשחקניות."

 
 
עיריית מודיעין רגיל
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "מקום שמיני לבנות נבחרת הכדורשת"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

לשכת המסחר מודיעין