הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
גילה עיני
 
 

כל המידע על ציוד ריגול - למה הוא משמש?

עולם הריגול ובמיוחד האביזרים והציוד הנלווה החל במהפכה של ממש באמצע המאה ה-20, בעזרתם של סיפורי מרגלים גדולים דוגמת ג’יימס בונד. כיום, תוכלו למצוא מכשירים ייעודיים בקדמת הטכנולוגיה אשר מסוגלים להפוך כל אדם פשוט למרגל משכמו ומעלה. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא מידע כללי ושימושים נפוצים באמצעי ריגול.

כל המידע על ציוד ריגול (צילום: לינקשייק)

 

עולם הריגול ובמיוחד האביזרים והציוד הנלווה החל במהפכה של ממש באמצע המאה ה-20, בעזרתם של סיפורי מרגלים גדולים דוגמת ג’יימס בונד. כיום, תוכלו למצוא מכשירים ייעודיים בקדמת הטכנולוגיה אשר מסוגלים להפוך כל אדם פשוט למרגל משכמו ומעלה. בכתבה הבאה תוכלו לקרוא מידע כללי ושימושים נפוצים באמצעי ריגול.

מכשירי הקלטה זעירים

באמצעות אחד מהמכשירים האלו, אתם תוכלו לתעד שיחות שלמות של אנשים ללא ידיעתם כלל ולהשתמש בהקלטה לאחר מכן בעת הצורך. המכשירים השונים מוצעים במגוון רחב של גדלים וסוגים, מה שמאפשר לכם לבחור את המתאים ביותר לפי הצרכים שלכם.

מכשיר הקלטה סמוי נחשב לחובה בקרב אביזרי ריגול, בזכות קלות השימוש והתוצאות שהוא עשוי להפיק. בנוסף לאנשים העוסקים בתחום הריגול, ישנם עיתונאים, מדענים וחוקרים וגם תלמידים אשר עושים שימוש באופן תכוף במכשירים כאלו.

מכשירי ציתות והאזנה

עוד אביזר אשר משמש בתור ציוד ריגול הוא מכשיר לציתות והאזנה ממרחק. האפשרות להקשיב לשיחה אשר מתנהלת במקום אחר מעניקה לכם הזדמנות מיוחדת במינה לדלות פרטים חשובים ללא צל של סכנה. באמצעות אחד מהמכשירים האלו, תוכלו לדעת בדיוק מה קורה ובנוסף גם להקליט את כל משך השיחה.

כיום ישנם מכשירים אשר תוכלו למקם במרחק של מאות מטרים ואפילו יותר, והם יקלטו את כל הרחשים באזור ללא רבב. אם ישנם רעשים בהקלטה אשר מונעים מכם להבין מה קורה, תוכלו לדעת שישנה דרך לנקות את אותם רעשים עם עזרתו של עורך קול מנוסה. 

מצלמות נסתרות

ככל הנראה, מדובר בחומרה החשובה ביותר עבור כל מרגל, בלש או עיתונאי כיום. ישנן מצלמות זעירות אשר יהיו קטנות כמו כפתור או מטבע, בנוסף למצלמות אשר יהיו חבויות בתוך פריטים קטנים ויומיומיים. לצד העובדה שהמכשירים הללו מסוגלים לצלם את כל אשר מתרחש מולם באיכות גבוהה, חלק גדול מהמצלמות הללו גם מאפשרות הקלטת אודיו אשר תשלים לכם את הפערים שיכולים להיווצר במקרה ויש בידיכם רק את תיעוד הוידאו.

בעזרתה של מצלמה נסתרת, אתם תוכלו לבדוק מה קורה בבית בזמן שהמטפלת נמצאת לבדה עם הילדים שלכם, תהיה לכם את האופציה לעקוב אחר העובדים בעסק שלכם כדי לוודא שהכל עובד כמו שעון ולתפוס גנבים במידת הצורך, לצלם מישהו שאתם מכירים בזמן שאתם מארגנים לו הפתעה כלשהי ועוד אפשרויות רבות אחרות.

כאשר אתם מעוניינים לעשות שימוש באחד מהמכשירים האלו, שימו לב שכל מה שאתם מתכוונים לעשות יבוצע במסגרת החוק. בישראל, לא תוכלו לבצע האזנת סתר או צילום ללא ידיעה של אחד המשתתפים בשיחה לפחות. מומלץ לעבור על החוקים יותר לעומק במידה ואתם לא בטוחים אם מה שאתם רוצים לעשות חוקי או לא.

כדי לדעת מהו בדיוק המכשיר אותו אתם צריכים לשם ביצוע המטלה העומדת לפניכם, נסו להבין את הצרכים שלכם לפני הבחירה -  כך תהיו ערוכים למשימה.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "כל המידע על ציוד ריגול - למה הוא משמש?"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

תגובות הגולשים

עיריית מודיעין רגיל
הנתיב המהיר עמוד