הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

קופת גמל – הדרך הבטוחה להשקעה  

כולנו רוצים להשקיע כסף היום בשביל העתיד שלנו, יש לנו דרכים שונות לעשות את זה, קופת גמל להשקעה היא אחת הדרכים הבטוחות לכך.  

היכן להשקיע את הכסף (צילום: באדיבות וויקיפדיה)
גילה עיני

 

 ישראלים רבים משקיעים את כספם בקופות גמל להשקעה. לצד השקעות בכלים פיננסים אחרים, קופות גמל שונות זוכות להצלחה גדולה בזכות היותן כלי פיננסי בטוח ואמין. במאמר זה אנחנו נלמד מה הן קופות גמל להשקעה, כיצד משקיעים בהן וכיצד ניתן לחסוך בהן את הכסף בחוכמה.

המוטיב של קופת גמל להשקעה הוא רעיון חדש אשר אושר בשנת 2016. מדובר על קופת גמל פטורה ממס אשר מיועדת בעיקר לעצמאיים, כתוכנית חסכון פנסיונית. כידוע, עצמאים רבים אינם מחזיקים תוכניות פנסיה, בעוד שהשכירים נהנים מכך במסגרת מקום עבודתם. על מנת למנוע מצב לפיו עצמאים יצאו לפנסיה כשאין להם תוכנית פנסיונית, אישר משרד האוצר אפשרות להשקיע במסגרת קופת גמל להשקעה סכומי כסף שונים, שמגיעים עד לכדי 70 אלף שקל בשנה (כלומר עד סכום של 5,800 שקל בחודש), כשהמשקיעים מקבלים הטבות מס על השקעה זו והם נהנים מסכום ההפקדה, ריבית והצמדה. עם יציאתם לפנסיה, הם יוכלו להוציא את הכסף מהתוכנית במסלול של קצבה חודשית וכן לאפשר למוטביו למושך את הכסף אחרי מותו.

היתרונות של קופת גמל להשקעה

מלבד היתרון הבסיסי לפיו נפתחה אופציה אפקטיבית ונכונה לעצמאים לחסוך כסף לפנסיה, זאת במקום להשקיע במסלולים פחות אטרקטיביים כמו קרנות נאמנות או אפיקים אחרים שעלולים לגרום להפסד כספי, הרי שלהשקעה בקופת גמל כזו יש עוד מספר יתרונות.

ראשית, היא מעניקה הטבות במס, כולל פטור ממס עד גיל הפרישה ואחריו. אחת הטענות במשך שנים היתה, שציבור העצמאים מתקשה לחסוך בגלל עלויות ההשקעה, כעת מגיעה תוכנית שמאפשרת להם ליהנות מהטבות מס רציניות ומשמעותיות, מה שהופך את ההשקעה לכדאית יותר.

שנית, קופת הגמל היא אלמנט הרבה יותר בטוח מאשר אפיקי השקעה אחרים, היא מעמידה את המשקיעים העצמאים על בסיס יותר בטוח בכל הקשור להשקעתם הכספית.

שלוש, עתם העובדה שניתן להשקיע סכום מוגבל בתוכנית, יוצר שני כלים מאזנים. ראשית, הוא מונע השתוללות של המשקיעים, מצב שיכול לגרום להם לנזק כלכלי, שנית, הסכום אותו ניתן להשקיע, הוא מספיק גבוה כקצבה חודשי. מה עוד, מי שרוצה תמיד יכול לבחור במסלול השקעה נוסף אם רק ימצא כזה שיכול להתאים לו.

חשוב להבהיר, ניתן להשקיע במסגרת קופת גמל להשקעה בכל חברה שמוכרת מוצרים פיננסים, נכון לעבוד מול החברות באמצעות איש מקצוע אשר ידע לפנות אל החברות השונות ולבצע סקר שוק לגבי תנאי התוכנית, הריביות שלה ופרטים אחרים. מאחר ומדובר בעתיד הכלכלי שלכם, אל תשאירו את הדברים ליד המקרה ואל תיקחו סיכונים מיותרים. תשקיעו בסכום שיכול להתאים לכם על מנת לסדר לעצמכם עתיד כלכלי בטוח.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "קופת גמל – הדרך הבטוחה להשקעה  "

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

  1. מעניין מאוד!
    | 13/09/2016
    מצאתי גם את המדריך הזה - httpwww.savey.co.ilD797D799D7A1D79BD795D79FD7A7D795D7A4D7AA-D792D79ED79C-D79CD794D7A9D7A7D7A2D794-D79BD79C-D79ED794-D7A9D7A6D7A8D799D79A-D79CD793D7A2D7AA

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

היכל התרבות
הנתיב המהיר עמוד