הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

``נשים יוצרות מציאות במודיעין``

עשרות נשים מובילות דתיות וחילוניות נערות ובוגרות מהעיר מודיעין מכבים רעות השתתפו בכנס השקת מטה הנשים של מפלגת הבית היהודי בעיר שהתקיים במעמד חכ שולי מועלם רפאלי, יור תנועת האשה הדתית לאומית, ליאורה מינקהויור הבית היהודי במודיעין, עמיעד טאוב

נשים מובילות (צילום: לשכת הדוברות)
גילה עיני

 

עשרות נשים מובילות דתיות וחילוניות נערות ובוגרות מהעיר מודיעין מכבים רעות השתתפו בכנס השקת מטה הנשים של מפלגת הבית היהודי בעיר שהתקיים במעמד ח’’כ שולי מועלם רפאלי, יו’’ר תנועת האשה הדתית לאומית, ליאורה מינקהויו’’ר הבית היהודי במודיעין, עמיעד טאוב.את הכנס הנחתה שרי שפרגל-בקיש וארגנו חברות המטה בראשות יעל בן שלמה, רחל מתיתיה, יהודית פיש, רונית שני וחגית ולק.הגיעו לפרגן מנכ’’ל הבית היהודי, ניר אורבך, מנהלת פורום הנשים, עידית סילמן, סיו’’ר מועצת ראשי הסניפים ויו’’ר הבית היהודי בגבעת זאב, אילנה דרור, ד’’ר חנה קטן וד’’ר לאה ויזל וכן איילת הרמל מהמטה החילוני.

עמיעד טאובפתח וציין כי בחברות ובארגונים אותם הוא מוביל מרבית המנהלות הינן נשים והוסיף בגאווה את העובדה שבראש שלושת המטות שהקימה המפלגה במודיעין:המטה החברתי, מטה הצעירים ומטה הנשים עומדות נשים מובילות והבטיח כי המגמה תימשך גם ברשימה למועצת העיר:’’מגמת הגידול בשיעור הייצוג של נשות העיר מודיעין בעמדות מפתח והשפעה תימשך בבית היהודי בעיר מתוך הבנתנו המלאה כי יצירת אקלים המאפשר להתבטא לעשות וליצור מאפשר הגשמה של יכולות בכל תחומי החיים’’.

לאחר מכן התקיים שיח בנושא מעמדה של האשה בציבוריות המקומית.ח’’כ שולי מועלם רפאלי העומדת גם בראש פורום הנשים הארצי של הבית היהודי ציינה כי:"הנשים הן החלק המשמעותי שהוביל את הבית היהודי להישג יוצא דופן בבחירות לכנסת. נשות העיר מודיעין משפיעות על עתיד המפלגה ועל נבחריה. אני בטוחה כי תחת הנהגתו של עמיעד חברי, ושל חברות הנהגת מטה הנשים בראשות יעל, הבית היהודי במודיעין ימשיך להניע תהליכים שיביאו לקידום נשים בחברה הישראלית בכלל ובעיר מודיעין בפרט’’.

יו’’ר אמונה ליאורה מינקה  סיפרה כי היא שותפה לעשייה חברתית וקידום נשים עם עמיעד טאוב שהוא חבר אישי מזה שנים במסגרת תפקידו כיו’’ר מועצת הסניפים של המפלגה וכיו’’ר עמותת אופק וכי היא שמחה שהוא נבחר להוביל את ההבית היהודי במודיעין בבחירות הקרובות. מינקה ציינה את הפעילות של תנועה אמונה אשר הובילה שינוי בכניסת נשים לתפקידים ציבוריים ורשויות מקומיות וכן במצעים של המפלגות הדתיות.

’’יש יותר מודעות ופוליטקלי קורקט בכל הסוגיות של נשים גם בציבור הדתי לאומי וגם בציבור הכללי בישראל. בחברה הישראלית חל שינוי עצוב של רדידות גדולה יותר של השיח הציבורי ודווקא על רקע זה משמח לראות שבמודיעין נפתחת מערכת הבחירותע ם מטה נשים איכותי ושיח רציני ומשמעותי על מקומן של הנשים בפעילות הציבורית בעיר’’.הוסיפהמינקה.

יו’’ר מטה הנשים בבית היהודי במודיעין, יעל בן שלמה אמרה: "אני גאה להיות חלק ממשפחת הבית היהודי המתרחבת. הקמנו את המטה כי אנו מאמינות שנשים יוצרות מציאות ונשים יודעות לייצר בחכמה כוח חיובי של עשייה. מפלגת הבית היהודי כמפלגה עם הייצוג הגבוה ביותר לנשים בעיר מוכיחה שניתן לשלב נשים בעמדות מפתח מלכתחילה ולשלב עשייה של נשים דתיות וחילוניות תחת קורת גג חיובית אחת’’.

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "``נשים יוצרות מציאות במודיעין``"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד