הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
הצעה
 
 

הפסלת א י ט ה  א ב י ד ן והיא משלנו

נעים להכיר: איטה אבידן, תושבת מכבים  מפסלת בחמר, יוצקת בברונזה, מפסלת בחומרים ממוחזרים, מציירת באקריליק, פחם וגיר, מעצבת וצורפת תכשיטי כסף וזה עבודותיה של איטה מוצגות בתערוכות בכל רחבי המדינה.

מעבודותיה של איטה (צילום: תמונה פרטית)
עיריית מודיעין יוני 18

 

לא ילדה, ילידת הארץ בשנת  1952, גמלאית משרד החינוך, נשואה, אם לשלושה ילדים וסבתא לארבעה נכדים. בוגרת המכללה לעצוב "שנקר", בעלת תואר ראשון. מפסלת, מציירת, מעצבת ואפילו צורפת.  גמלאית משרד החינוך ואת עבודותיה תמצאו בתערוכות רבות ברחבי הארץ.

וכל זה שייך לאיטה אבידן, תושבת מכבים. כבוד. עבודותיה של איטה מבטאות את העיסוק שלה בתכנים העולים מתוך מעגלי החיים האנושיים: אהבה, מוות, תשוקה היאחזות, חרדה, זיקנה, פרידה ואימהות.

ההתבוננות שלה בסביבה יוצרת אצלה הזדהות עם סיטואציות אנושיות אותם היא מעבירה לחמר, ובאמצעותו היא מנסה להעביר את האמוציות המתלוות אל מצבי חיים משתנים.


איטה אבידן - פסלת ועוד ועוד.. 


בעבודותיה בא לידי ביטוי המתח הפנימי בין השאיפה לשלמות, יופי ואסתטיקה לבין ביטוי של מצוקות אנושיות ובנאליות של הקיום.

איטה מאמינה שתפקיד האמנות הוא כפול. מצד אחד לרגש את המתבונן תוך יצירת הזדהות ותקווה ומצד שני להזכיר לו את הנוכחות של המציאות בחייו: "אמנות יש לחוש להתפעם ולאהוב. הנושאים בהם אני עוסקת בפיסול הינם אנשים ומערכות יחסים. אני מנסה להביע בחמר את הצבע, האור,החבור לטבע והרגעים הקטנים. את החוויות השונות והקשר בין בני האדם"..  וכך  איטה מטביעה בחומר את היופי האסתטי, את תחושות העצב והשמחה החיוניות והכאב.

avidans@bezeqint.net

WWW.ITA-AVIDAN-ART.COM

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "הפסלת א י ט ה  א ב י ד ן והיא משלנו"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

כתבות נוספות שעשויות לעניין אותך

הנתיב המהיר עמוד