הגדלת גופן
הקטנת גופן
 
מונוכרום
ניגודיות מקסימלית
 
תיאור לתמונות
 
קיצורי מקלדת
  • M-עבור לתוכן העמוד
  • H-עמוד הבית
  • F-פורום
  • B-אודות
  • A-הצהרת נגישות
הצהרת נגישות
ביטול נגישות
מבזקים ועדכונים
 
גילה עיני
 
 

פרשת שמות תשע”ח

בפרק הראשון מתואר עם ישראל הסובל  תחת עולו של מלך מצרים אשר גוזר: ”כל הבן הילוד היאורה תשליכוהו” אבל נתקל במיילדות עבריות אמיצות אשר שם האחת שפרה ושם השנייה פועה המסרבות לשתף פעולה  עם המלך הראשון המתכנן רצח עם. על מעשה זה הקב”ה מעניק להן שכר.

עיריית מודיעין יוני 18

 

בפרק הראשון מתואר עם ישראל הסובל  תחת עולו של מלך מצרים אשר גוזר: "כל הבן הילוד היאורה תשליכוהו" אבל נתקל במיילדות עבריות אמיצות אשר שם האחת שפרה ושם השנייה פועה המסרבות לשתף פעולה  עם המלך הראשון המתכנן רצח עם. על מעשה זה הקב"ה מעניק להן שכר.

בפרק השני מתוארת לידתו של מושיען של ישראל בזכותן של שלוש נשים אמיצות . האימא –יוכבד בת לוי- מצפינה את בנה  שלושה חודשים ולא מוסרת אותו לשלטונות כנדרש.  אחותו מרים המעודדת על פי המדרש  את אביה ואימה להביא בן לעולם ולאחר מכן משגיחה עליו כאשר הוא נמצא בתיבה על היאור.  גם מסייעת לבת פרעה למצוא  לו מניקת.והדמות הנוספת היא הבת של פרעה הנקראת בתי-ה אשר מאמצת את התינוק ומגדלת אותו בבית פרעה בניגוד מוחלט לרצון אביה. וללא ספק יכולה להיחשב כחסידת אומות העולם הראשונה. בהמשך , אנו נפגשות עם שבע בנותיו של יתרו הרועות את צאן אביהן ואחת מהן- ציפורה-נישאת למשה.

עוד לפני שהוא מתגלה כמנהיג , ומגיעה אתו למצרים לעזור לו בשליחותו להוציא את עמו מתחת סבלות מצרים. בדרך במלון , מספיקה למול את בנה התינוק וכך מצילה אותו ואת משה.

גם במסר של הקב"ה לקראת הגאולה הוא מבטיח:  ושאלה אישה משכנתה ומגרת ביתה כלי כסף וכלי זהב ושמלות ושמתם על בניכם ועל בנותיכם.."

בכולן מוצאים אנו מסירות נפש ורצון לעזור לזולת ולכן צדקו חז"ל שאמרו:

" שבזכות נשים צדקניות נגאלו אבותינו ממצרים".  

המאמר השבועי מוקדש לנשים היקרות לי: לאימי המסורה ע"ה שבשבוע הבא יום פטירתה. ולאשתי היקרה  לכבוד יום נישואינו .

 חיים דברת-מודיעין.

 

 
 
 

+ הוסף תגובה לכתבה    גירסה להדפסה    שלח לחבר

הוספת תגובה לכתבה "פרשת שמות תשע”ח"

* השדות המסומנים בכוכבית הם שדות חובה.

 

תגובות הגולשים

הנתיב המהיר עמוד